Ochranné pomůcky členů výjezdové jednotky:

Přilba Gallet F1 SF

Vysoce odolná přilba provedená se zaměřením na ochranu zasahujících hasičů proti ohni, nárazu, propíchnutí,
  dýmu a agresivním chemikáliím
Určena pro ochranu při hašení požárů v budovách, tunelech a jiných prostorech, splňuje rostoucí požadavky
  pro všechny městské a průmyslové zásahy

Kukla - NOMEX Comfort

Kukla je vyrobena z pleteniny se sníženou hořlavostí, je dostatečně elastická pro použití univerzální velikosti. Tvar kukly je přizpůsoben dostupným výrobkům, jako jsou ochranné oděvy. Pro konečného uživatele garantuje plnou kompatibilitu a funkci ochranné kukly s běžně použivanými osobními ochrannými prostředky.

Třívrství zásahový oblek - FIREMAN STRONG PLUS

Reflexní nápis HASIČI na zádech a také reflexní pruhy na hrudi, rukou a nohavicích, pro větší bezpečnost zasahujících členů jednotky. Oblek je odolný vůči vysoké teplotě a přímému styku s ohněm. Je nepromokavý a odolný vůči mechanickému poškození.

Zásahové rukavice ANGEL

Čtyřvrstvá textilní rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je extra odolný materiál, který nadále zvyšuje ochranu proti mechanickým a tepelným rizikům. Dlaň je vyrobena z Kevlaru® se silikonovým provrstvením, který zajišťuje odolnost vůči teplu, oděru a řezu a díky své pružnosti poskytuje vysokou citlivost a komfort při práci.
Na hřbetu rukavice jsou použity kevlarové výztuhy, poskytující lepší ochranu v nejexponovanějších místech.

Zásahová obuv Lukov Plus s membránou Sympatex

Čtyřvrstvá obuv je odolná při vysoké teplotě, až 300ºC. Je také odolná vůči mechanickému poškození, kyselinám, olejům, a díky ocelové planžetě i proti průrazu. V oblasti prstů je ocelová kaple.

Dýchací přístroj - Dräger PA 90 Plus

Přetlakový autonomní dýchací přístroj s otevřeným okruhem. Zajišťuje ochranu dýchacích funkcí zasahujícího hasiče, před nebezpečnými vlivy požáru. Láhev je odolná vůči nárazu a vysokým teplotám.

Pracovní polohovací pás AP 1

Pracovní plohovací pás je vyráběn z pevnostních polyamidových popruhů, šitý pevnostními polyasterovými nitěmi. Dále jsou použitá ocelová oka a dvojitá duralová spona, povrchově upravené. Švy jsou zajištěny proti párání.

Zásahový oblek SRŠEŇ proti bodavému hmyzu

Oděv Sršeň byl speciálně navržen a zhotoven pro zásahy proti bodavému hmyzu (vosy, včely, sršni...). Kukla obleku je přichycena na vysoce pevný suchý zips, která chrání obličej hasiče a zároveň umožňuje perfektní schopnost periferního vidění. Kukla je uzpůsobena tak, aby si uživatel v případě potřeby (zásah ve výškách) mohl nechat pracovní nebo zásahovou přilbu a přitom nebyl omezen pohyb hlavy a úhel vidění.

Ochranný oblek SUNIT

Ochranný oblek Sunit je primárně určený pro likvidaci havárií vybraných typů chemikálií, své využití najde i v dalších oblastech lidské činnosti. Poskytuje protichemickou ochranu těla uživatele proti účinkům kapalných chemikálií, zejména kyselin a louhů.

Ochranná přilba pro pilaře

Přilbová souprava s mušlemi na ochranu sluchu v oranžové barvě. Vysoce kvalitní nylonová mřížka se zvětšenou ochranou plochou. Stabilní velmi lehké tělo přilby z polyetylenu. Větrací otvory. Potní pásek s umělé kůže, 4-bodové uchycení uvnitř a dešťový žlábek. Hodnota utlumení hluku SNR 23 (103 dBA)

Protipořezový oblek - PROFESSIONAL

Ochranný oděv s protipořezovými lacláči pohodlného střihu v zelené barvě s výstražným oranžovým značením. Lacláče mají dvě kapsy na nohavicích, jednu na náprsence a jednu vzadu.Pracovní blůza která má prodloužený zadní díl pro ochranu ledvin, kapsu na levém rukávu a dvě velké kapsy na prsou. Oblek je vyroben z materiálu s vodoodpudivou úpravou ze směsové tkaniny (47% bavlna, 53% polyamid a 15% bavlna, 85% polyester) ) která zaručuje vysokou pevnost a odolnost proti oděru. Nohavice jsou v dolní části opatřeny funkční protiklíšťovou úpravou.